Сайт joomix.org

 : +380 66 017 8670  / +380 67 738 4427

Полтавську поетесу нагородили премією Василя Симоненка

Полтавську поетесу нагородили премією Василя Симоненка

Вікторія Овсейчук «Трибуна» Незалежна преса Полтави

У Черкасах нагородили лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка-2016. Серед них і наша полтавська поетеса — Олена Задорожна.

Лауреати отримати дипломи та грошові еквіваленти літературної премії. У номінації “За кращу першу поетичну збірку“ премію отримала Олена Задорожна за збірку поезій “Той, що зумів воскреснути“; у номінації “За кращий художній твір” – Наталія Доляк (Вінниця) за роман „Загублений між війнами“.

За словами голови конкурсної комісії премії, професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимира Поліщука, цьогоріч на премію за кращу поезію претендували семеро осіб, за прозу – сімнадцятеро.

Податися на премію мені порадив мій видавець, поет і громадський діяч Сергій Пантюк. Саме у його видавництві, у 2015 році, побачила світ збірка “Той, що зумів воскреснути”. Це своєрідна присвята тим, хто обороняє Україну на Сході. Власне, перша частина книги – вірші, натхненні співпереживаннями подій у 2014-2015 році, коли я займалась волонтерством. Це тексти для них і про них – наших захисників. Це віра в живих і реквієм тим, хто поліг в боях. Власне цикл віршів воєнної тематики і спонукав видати збірку, включивши до неї тексти з ранньої творчості. Щодо самого вручення – приємним бонусом до урочистостей було знайомство з іншою лауреаткою — Наталкою Доляк з Вінниці. Вона отримала премію за свою прозову книгу “Загублений між війнами”. У тій книзі йдеться не про нашу війну, але для мене символічно і симптоматично, що обидві премії присуджені за твори такої от тематики, — прокоментувала Олена Задорожна.

Оцінка

Залишити коментар